Godziny otwarcia Przedszkola

Poniedziałek - Piątek, 6:00 -  16:30

RAMOWY ROZKŁAD DNIA PRZEDSZKOLA

600 - 700

Zabawy swobodne dzieci w kącikach zainteresowań, rozmowy kierowane na tematy zgodne z zainteresowaniami dzieci.

700 - 815

Zabawy dowolne według zainteresowań dzieci, służące realizacji pomysłów (zabawy konstrukcyjne, manipulacyjne, tematyczne, zabawy integrujące grupę, ćwiczenia ogólnorozwojowe, zabawy dydaktyczne).

Ćwiczenia poranne.

815 - 830

830 - 900

I śniadanie

900 - 1115

Zajęcia inspirowane przez nauczyciela rozwijające aktywność dzieci, realizowane w sali lub na powietrzu i zgodne z wybranym programem wychowania przedszkolnego.

Zabawy swobodne i organizowane, w sali lub na powietrzu. Gry i zabawy ruchowe na powietrzu, w tym: zajęcia sportowe, obserwacje przyrodnicze, zabawy badawcze, eksperymenty, spacery i wycieczki (w przypadku niesprzyjającej aury – zabawy swobodne, gry i zabawy ruchowe w salach.

Zabawa ruchowa.

1115 - 11 30

11 30 - 12 00

II drugi posiłek (zupa + dodatki).

12 00 - 14 00

Rożne formy relaksacji.

Organizowane i inspirowane sytuacje edukacyjne sprzyjające dziecięcej aktywności.

Zabawy swobodne dzieci.

W zależności od potrzeb praca stymulacyjno-kompensacyjna i indywidualna, z dzieckiem zdolnym i mającym kłopoty. Religia, rytmika.

W zależności od potrzeb – obserwacja pedagogiczna.

13 45 - 14 00

14 00 - 14 20

III posiłek (drugie danie).

15 00 - 16 30

Zabawy edukacyjne i wychowawcze: swobodne, inspirowane lub organizowane przez nauczyciela, kontakty okolicznościowe.

Realizacja podstawy programowej w godzinach od 7:00 -12:00

Napisz do nas!